ORGANİK BİR EGZERSİZ ÖNERİYORUZ

Hayatında ilk defa egzersiz yapmaya ve harekete geçmeye başlayan kişilere egzersizlerin en organik olanını öneriyoruz
Çocuklara öğretilecek en güzel alışkanlıklardan biri de yürüyüş yapmak 

Sağlıklı bir yaşamdan bahsederken organik beslenmenin öneminden söz ederiz. Alışveriş yaparken gıdaların hormonsuz, organik olup olmadığına bakarız. Katkı maddesi içerip içermediğine dikkat ederiz. Peki ya egzersiz yaparken... Kulağa tuhaf bir fikirmiş gibi gelebilir ancak egzersizlerin en organik olanının yürüyüş yapmak olduğunu düşünüyoruz. Spor salonlarında uygulanan bazı egzersizlerin, spor yapmaya yeni başlayanlar için uygun olmadığını belirtmek istiyoruz.
Bu nedenle hayatında ilk defa egzersiz yapmaya ve harekete geçmeye başlayan kişilere egzersizlerin en organik olanı yürümeyi tavsiye ediyoruz.

-Minimalist bir eylem

En iyi, en sağlıklı, en kolay ve en ekonomik egzersiz yürüyüş. Bu açıdan yürüyüşü minimalist bir eylem olarak da düşünebiliriz.
Herkes için en uygun olan bu egzersizin faydalarını her fırsatta dile getiren Hürriyet Gazetesi yazarı Prof Dr. Osman Müftüoğlu, bizimle aynı fikirleri paylaşarak yemek, içmek, uyumak gibi yürümenin de insan doğasının bir parçası olduğunu belirtiyor. Yürümenin en organik egzersiz olduğunu ifade eden Müftüoğlu, sadece zayıflamak için ya da kasları çalıştırmak için değil, kaliteli yaşamak için yürümek gerektiğinin altını çiziyor. Yürümek insan hayatı için ne kadar önemli olduğunu Melda Yücel Kocaalp ile NTV'de gerçekleştirdiği 'Yaşasın hayat' isimli programda çok güzel açıklıyor. Bu nedenle bu faydalı programı izlemenizi tavsiye ediyoruz.
Not: Programın 6'ıncı dakikasına kadar diğer sağlık konularından bahsediliyor.Popüler Yayınlar